Piotr Rybski nowym radnym gminy Tarnów

26.11.2021

Po około trzyletniej przerwie, dotychczasowy sołtys Zbylitowskiej Góry, ponownie złożył ślubowanie i został przyjęty do Rady Gminy Tarnów.

Piotr Rybski, miejsce w radzie przejął po śmierci Józefa Jamroga. Od tej pory będzie zasiadał w Komisji Budownictwa i Rodziny.

Jak mówi, w pierwszej kolejności chce zająć się planem zagospodarowania przestrzennego Zbylitowskiej Góry.

– Chcę na samym początku zająć się poprawą nawierzchni dróg w Zbylitowskiej Górze, a także rozbudową ulicy Zielnej. Jest to graniczna droga z miastem Tarnów. Są już w tej sprawie podpisane wstępne porozumienia i myślę, że powoli będziemy ją realizować, gdyż jest to strategiczna droga, łącząca centrum Zbylitowskiej Góry z Mościcami. Dodatkowo mam koncepcję zagospodarowania Parku Grabówka. Chciałbym, by powstały tam m.in. huśtawki, altany grillowe czy taras widokowy na Kraków.

Kolejną inwestycją, którą nowy-stary radny chce wprowadzić w życie jest remont remizy w Zbylitowskiej Górze.

– Mamy teraz pozwolenie na budowę budynku straży pożarnej na starym obiekcie OSP. Jest to historyczny budynek. W połowie zostanie on rozebrany, a w połowie wyremontowany. Ma być na wzór remizy OSP w Zgłobicach. To zadanie ruszy najprawdopodobniej już w 2022 roku z pomyślnością dla naszych strażaków, którzy są chlubą Zbylitowskiej Góry – dodaje Piotr Rybski.

Piotr Rybski w latach 1998-2018 był radnym gminnym, z kolei od 2019 roku pełnił funkcję sołtysa Zbylitowskiej Góry.

Po śmierci Józefa Jamroga pozostawał wakat w Radzie Gminy Tarnów. Zgodnie z zapisami kodeksu wyborczego, w razie wygaśnięcia mandatu na radnego zostaje wybrany kandydat z tej samej listy który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN