PiS nadal z większością w starostwie powiatowym – co ze starostą?

08.11.2018

22 listopada dowiemy się, kto będzie starostą powiatu nowosądeckiego. Wtedy właśnie zostanie zwołana sesja rady powiatu, podczas której nowa rada wybierze starostę i zarząd powiatu. Wybory pokazały, że nadal będzie rządzić Prawo i Sprawiedliość, z 19 przedstawicielami w radzie. Urzędujący starosta również liczy na reelekcję.

– Każdy, kto ciężko pracuje liczy na efekty i na docenienie. Biorąc pod uwagę to, co udało się zrobić podczas tej kadencji uważam, że efekty tej ciężkiej pracy widać. Mieszkańcy widzą te inwestycje i często podkreślają to w bezpośrednich spotkaniach. Liczę na to, że podczas głosowania górę wezmą względy merytoryczne i praktycznie, a nie ambicje kogokolwiek – wyjaśnia Marek Pławiak.

Mówiąc o ambicjach starosta może mieć na myśli pojawiające się w kuluarach plotki na temat dwóch innych radnych z PiS-u, którzy chcą ubiegać się o najwyższe stanowisko w powiecie.

Nieoficjalnie mówi się o Antonim Porębie i Marku Kwiatkowskim. Jednak o przyszłości powiatu, radni zadecydują w tajnym głosowaniu 22 listopada. Nowy starosta musi zdobyć co najmniej 15 głosów w 29 osobowej radzie.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN