Piwniczna: Burmistrz bez wotum zaufania i absolutorium

30.06.2021

Burmistrz Piwnicznej-Zdroju nie uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium za rok 2020. Urzędnicy czekają jednak na opinię prawników.

Podczas głosowania nad wotum padł remis stosunkiem głosów 4 do 4. Aż 5 radnych wstrzymało się od głosu, a taki wynik oznacza, że uchwała nie przeszła.

Burmistrz Dariusz Chorużyk nie uzyskał też absolutorium, pomimo tego, że 7 radnych było za jego udzieleniem, 3 przeciwko a 2 wstrzymało się od głosu. Podczas głosowania nie było jednak bezwzględnej większości, bo Rada Miejska w Piwnicznej liczy łącznie 15 radnych.

Urząd konsultuje jeszcze wyniki głosowań z prawnikami, bo w radzie nieobstawione są 2 miejsca. Jedno miejsce jest wolne od maja z powodu wygaśnięcia mandatu jednego z radnych. Drugie to wolne miejsce po zmarłej parę dni temu radnej Ewie Liber. Dopiero po tej konsultacji uchwały będą mogły oficjalnie wejść w życie.

To pierwszy przypadek, kiedy Dariusz Chorużyk nie uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium. Udawało mu się od początku kadencji, nawet wtedy, gdy zorganizowano referendum w sprawie jego odwołania. Okazało się ono jednak nieważne, ze względu na zbyt małą frekwencję.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski, fot. Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN