Piwniczna-Zdrój: Będzie podwyżka podatków od nieruchomości [WIDEO]

29.11.2021

Mieszkańcy Piwnicznej muszą liczyć się z podwyżkami podatków od nieruchomości po nowym roku. Rada zdecydowała się po dwóch latach na zmianę obowiązujących stawek. Jak mówił w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz, burmistrz Dariusz Chorużyk, opłaty będą wyższe o niespełna 4%.

W ubiegłym roku rada zrobiła prezent mieszkańcom, nie podnosiliśmy w ogóle opłaty nawet o wskaźnik inflacji. Wtedy wynosił 3,6%, teraz jest podobnie, czyli 3,7%. Tak naprawdę doganiamy inflację zeszłoroczną, czyli dalej jesteśmy i tak tańsi pod każdym względem. Czy podatki, czy opłatę uzdrowiskową mamy niższą niż sąsiednie gminy – dodaje burmistrz.

W efekcie mieszkańcy zapłacą o 3 grosze więcej za metr kwadratowy gruntów, na których prowadzona jest działalność gospodarcza lub od budynków mieszkalnych. Wzrost o 11 groszy od m2 dotyczy gruntów pod zabudowę, a o 17 groszy gruntów pod wodami powierzchniowymi.

Największy wzrost dotyczy m2 w budynku, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza i wynosi 79 groszy. W przypadku domków letniskowych za m2 zapłacicie o 29 groszy więcej.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN