W Piwnicznej powstaną stacje ładowania dla kamperów

02.07.2020

Będą one równocześnie obsługiwać osiem kamperów na campingu koło kompleksu, który powstaje na Nakle. Dodatkowo znajdzie się też miejsce na zrzut nieczystości. – Wszystko po to, by gmina mogła rozwijać się pod kątem turystyki – mówi Dariusz Chorużyk burmistrz Piwnicznej Zdrój.

– Ten punkt techniczny powstanie tutaj przy wjeździe na Nakło przy polu namiotowym. Jest tam parking dla 30 pojazdów, tam będą mogły sobie kampery stacjonować. W tym roku jest też opracowywana koncepcja i przy końcu roku projekt na budowę czterech stacji ładowania pojazdów elektrycznych. One powstaną na wjeździe do Piwnicznej na Borownicach, gdzieś tutaj w rynku, na wylocie na Słowację.

Każda ze stacji na campingu w Nakle kosztuje ok. 20 tys. złotych. To jedna z kilku inwestycji, które powstają dzięki dofinansowaniu przez rząd w ramach tarczy antykryzysowej. Koszt dofinansowania to około półtora miliona złotych. Burmistrz zapowiada, że w ramach dofinansowania wyremontowany zostanie też most w Kosarzyskach, a OSP w Młodowie otrzyma dofinansowanie do zakupu wozu bojowego.

Posłuchaj:
Dariusz Chorużyk
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN