Placówki opiekuńczo – wychowawcze na Sądecczyźnie nadal zamknięte

20.07.2020

Wojewoda Małopolski przedłużył termin zamknięcia placówek opiekuńczo – wychowawczych na terenie Sądecczyzny. Początkowo ośrodki miały być zamknięte do 19 lipca, ale z powodu rosnącej liczy zarażonych zamknięte będą nieco dłużej.

Włodarze miast i gmin z terenu między innymi Sądecczyzny dostali polecenie do wojewody małopolskiego Piotra Ćwika o tymczasowym zawieszeniu działalności w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Ośrodki są zamknięte do 2 sierpnia. Nie działają ośrodki wsparcia dziennego, domy i kluby seniorów, domy samopomocy i miejsca, gdzie niepełnosprawni odbywają warsztatach terapii zajęciowej.

Dodatkowo z powodu koronawirusa część urzędów na Sądecczyźnie jest zamkniętych i można się kontaktować tylko mailowo albo telefonicznie.

Żniwo epidemii dopada mieszkańców w każdym wieku od dzieci przez młodzież aż do starszych. Pierwszymi ogniskami COVID na Sądecczyźnie były wesela między innymi w Nawojowej. Wirus trafił też do placówki Poczty Polskiej w Nowym Sączu i do niektórych firm.

Posłuchaj:
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN