Plastikowe odpady otrzymają “drugie życie” dzięki seniorom z Łabowej

06.10.2020

Wszystko dzięki warsztatom, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej.

Zajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem – mówi prowadząca warsztaty Kaja Jałoza. – Inicjatywa organizowana jest przez Teatr Nowy w Krakowie. Seniorzy z Łabowej są zaproszeni do udziału w realizacji spektaklu i w realizacji warsztatów z przetwórstwa odpadów w kreatywny sposób, który pozwala na przedłużenie ich życia. W tym momencie prowadzimy warsztaty z przetwarzania plastiku różnego rodzaju – dodaje.

Co udało się zrobić z plastikowych butelek i pustych pudełek po mleku? – Ja wykonuję takie ozdoby do żyrandola, może też do kwietniczków – mówi jedna z uczestniczek warsztatów. – Szczerze mówiąc, co mi z tego wyjdzie, to jeszcze nie wiem. Ale przyznam, że mimo mojego wieku, mogłabym zostać już w domu, ale mnie ciągnie do tego. Jak się zapisałam do grupy rok temu, to chodzę do dzisiaj. Nawet czasem nie mogę, ale i tak idę – dodaje kolejna nasza rozmówczyni.

Efekt prac wykonywanych przez seniorów z Łabowej będzie można podziwiać podczas wystawy zorganizowanej wspólnie ze spektaklem teatralnym, którego premiera zaplanowana jest na grudzień tego roku.

Posłuchaj:
Kaja Jałoza
Uczestnicy
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN