Pociąg z Krynicy-Zdroju pojedzie również po południu? [ZDJĘCIA]

20.03.2018

Jest szansa na codziennie popołudniowe połączenie kolejowe z Krynicy i Muszyny w stronę Nowego Sącza, Tarnowa i Krakowa. Urząd Marszałkowski bierze pod uwagę uruchomienie dodatkowego pociągu, który wyjedzie z uzdrowiska około 15.00.

Od wielu miesięcy walczą o to miłośnicy kolei. Możliwe, że takie połączenie będzie uruchomione już w czerwcu.

Ludzie chętnie z niego skorzystają, jestem tego pewien – uważa Artur Królikowski z Muszyny. – Będą mieli możliwość powrotu z pracy. Atutem kolei są konkurencyjne ceny biletów. Mamy nadzieję, że to połączenie zostanie uruchomione. Kiedyś w tych godzinach jeździł pociąg Jaworzyna i cieszył się dużym zainteresowaniem – przypomina.

Miłośnicy kolei uważają, że takim pociągiem dużo osób dojeżdżałoby do Andrzejówki, Milika i innych okolicznych miejscowości.

Jeśli popołudniowy pociąg z Krynicy nie zostanie uruchomiony w czerwcu, może stać się to w grudniu, przy kolejnej korekcie rozkładu jazdy. O takich możliwościach Urząd Marszałkowski poinformował w piśmie adresowanym do miłośników kolei.

Żałujemy tylko, że nie jest brana pod uwagę możliwość uruchomienia porannego połączenia do Krynicy, tak by ludzie mogli koleją dojeżdżać do pracy. Zależy nam też na przywróceniu połączenia kolejowego Muszyny ze Słowacją – podkreśla Artur Królikowski.

Posłuchaj:
Artur Królikowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN