Pociąg uderzył w samochód osobowy w Bieczu

26.11.2020

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do poważnego wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Biecz, na drodze w stronę Grudnej Kępskiej. Lokomotywa wjechała w samochód osobowy, w którym znajdowała się matka z dwójką małych dzieci.

Gdy strażacy przekazywali poszkodowanych służbom medycznym, zarówno kobieta jak i jej dzieci byli przytomni. Wszyscy trafili jednak do szpitala na obserwacje.

W tym miejscu zazwyczaj pociąg zwalnia do 50 km\h, dzięki temu matka z dwóją dzieci nie odnieśli poważnych obrażeń – wyjaśnia Dariusz Surmacz z PSP w Gorlicach. – Samochód został przesunięty około 60 metrów wzdłuż torowiska po nasypie. Matka z rocznym dzieckiem opuściła ten pojazd, a strażacy podawali dziecku tlen i udzielali pomocy. Strażacy pomogli też w wyciągnięciu drugiego, 6-letnie dziecko z samochodu. Osoby te zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego – dodaje.

W jadącym pociągu przebywało siedmiu pasażerów. Akcja ratunkowa trwała kilka godzina na miejscu działały siły ratowników z JRG w Gorlicach i OSP w Bieczu.

Posłuchaj:
Dariusz Surmacz
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN