Początek budowy nowej „Sądeczanki”

03.07.2020

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiej części zachodniej obwodnicy Brzeska. Droga połączy sądecką trasę nr 75 z autostradą A4.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomina, że jest to jednocześnie początek budowy nowej „Sądeczanki.

Sądeczanki bezpiecznej, komfortowej, ale przede wszystkim wymarzonej przez miliony kierowców przejeżdżających rok do roku tą drogą.

Łącznik będzie miał blisko 2,5 km. Od ronda na zjeździe z autostrady oddanego w 2016 r. ominie po zachodniej stronie szpital, przetnie ulicę Pomianowską, by połączyć się z drogą krajową nr 75 w rejonie styku Mickiewicza i Cesarskiego Gościńca.

Według dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA Tomasza Pałasińskiego dwujezdniowa droga o ruchu przyspieszonym będzie gotowa do 2023 r.

– Dotychczas wykonaliśmy badania geologiczne, koncepcję, uzyskaliśmy decyzję środowiskową.

Oferty realizacji przyjmowane są do 14 sierpnia. Wykonawca wyburzy budynki, dokona rozbiórki elementów dróg i przepustów. Przełoży także koryto rzeki Uszwicy i zapewni stateczność nasypów.

Powstaną przejścia dla zwierząt, przepusty z ogrodzeniem naprowadzającym i ogrodzenie samej drogi. Po wycince drzew i krzewów zostanie nasadzona zieleń i odtworzony las łęgowy.

Posłuchaj:
Andrzej Adamczyk
Tomasz Pałasiński
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN