Początek października to kolejny termin oddania przejazdu pod wiaduktem na Al. Tarnowskich

22.09.2020

Po czteroletnich objazdach i z dwuletnim poślizgiem zakończyły się prace budowlane na alei Tarnowskich. Pozostają jeszcze odbiory, które powinny zakończyć się początkiem października.

Na razie z drogi mogą korzystać tylko mieszkańcy z ul. Torowej. PKP PLK wykonuje jeszcze organizację ruchu. Potem już tylko odbiór i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

– Wstępnie, z informacji, które uzyskaliśmy z PKP, przewidywane czynności odbiorowe mają rozpocząć się 25 września i wtedy będziemy mogli mówić dopiero o terminach, kiedy ten ruch będzie mógł zostać wprowadzony. W przypadku relacji z PKP i wykonawcami już wielokrotnie były ustalane terminy i były niedotrzymywane w związku z tym na tę chwilę trudno jest określić, kiedy ten ruch zostanie poprowadzony. Czekamy na dokumentację powykonawczą, to jest podstawa do przeprowadzenia jakichkolwiek czynności  – mówił dyr. Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich, Artur Michałek.

Docelowo al. Tarnowskich ma zostać połączona z ul. Tuchowską. Prace są na etapie projektowania. Miasto będzie starać się o dofinansowanie zewnętrzne.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN