Podejrzani o zabójstwo 62-letniego mężczyzny w Jodłówce -Wałkach zatrzymani. W areszcie spędzą trzy miesiące [WIDEO]

11.05.2020

To trzech dwudziestokilkulatków, którzy brutalnie pobili mężczyznę, a potem okradli jego dom.

Dwóch braci to mieszkańcy Woli Rzędzińskiej – 24- letni Łukasz J., który był wcześniej karany za przestępstwo przeciw mieniu, i 20-letni Bartłomiej J.

Wiodąca rolę w przestępstwie pełnił jednak 25-letni Mateusz B., który przeprowadził się do braci z Częstochowy po kilkuletniej odsiadce za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Wszyscy usłyszeli zarzut zabójstwa w związku z rozbojem – mówi Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

– Skala tych obrażeń wskazuje jednoznacznie, że sprawcy godzili się również na śmierć ofiary. W wyniku obrażeń czaszkowo – mózgowych nastąpił zgon mężczyzny, po czym sprawcy zabrali mienie z jego domu w postaci kamery, monet okolicznościowych, lornetek i innych cennych rzeczy. Następnego dnia wrócili jeszcze po ukryte mienie. Każdy ze sprawców potwierdził, że w nocy z 2/3 maja był w zabudowaniach Mieczysława K. , natomiast umniejszają oni swoją rolę w zdarzeniu, przyznając się tylko częściowo.

Sprawcom zabójstwa grozi dożywocie.

W sprawie zabójstwa zarzuty usłyszało również dwóch paserów, którzy dzień po zabójstwie, 3 maja, pomogli sprawcom przemieścić zrabowane przedmioty.

Posłuchaj:
Mieczysław Sienicki
Jadwiga Koziol, foto i wideo: Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN