Podniebna przygoda dla fanów ekstremalnie mocnych wrażeń!

26.07.2021

Czujesz, że w Twoim życiu brakuje adrenaliny? Chciałbyś zrobić coś niecodziennego, coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś? A może masz żądnych przygód i wspomnień na całe życie przyjaciół bądź członków rodziny? Zbliżający się sezon osiemnastek, wieczór kawalerki/panieński albo szukasz nietuzinkowego sposobu na zaręczyny? Koniecznie musisz sprawdzić, jak odbywa się realizacja skoku ze spadochronem!

Voucher na skok ze spadochronem

Jak wygląda skok ze spadochronem? Pierwszym etapem realizacji, oczywiście po szkoleniu, jest wzniesienie się na pokładzie awionetki na wymaganą wysokość około 4000 metrów. Podczas lotu można podziwiać widoki z perspektywy lotu ptaka i zebrać myśli przed najważniejszą częścią. Punkt kulminacyjny to oczywiście sam swobodny spadek po wyskoczeniu z samolotu. To najbardziej naładowana adrenaliną i ekstremalnymi emocjami część realizacji skoku ze spadochronem. To moment, podczas którego można krzyczeć na całe gardło i cieszyć się z życia i możliwości doświadczania czegoś tak cudownego! Swobodne spadanie trwa zazwyczaj około minuty. Na wymaganej wysokości otwieramy czaszę spadochronu i następuje etap szybowania. Mamy tutaj odczucia podobne do lotu paralotnią – niczym niezmącone dryfowanie pośród chmur. Ponownie można cieszyć się widokami z niecodziennej perspektywy oraz nieco uspokoić oszalałe emocje.

Skok tandemowy na prezent

Jak skoczyć ze spadochronem? Opcje są dwie – skok w tandemie albo szkolenie spadochronowe. Tandem to najszybsza droga do odbycia takowego skoku. Jest to też najlepsza opcja, jeśli planujesz podarować skok ze spadochronem jako prezent dla bliskiej Ci osoby. Nie potrzeba tutaj tygodni szkoleń za kwoty grubo przekraczające tysiąc złotych. Samo szkolenie w przypadku skoku tandemowego trwa maksymalnie kilkanaście minut. W ich trakcie uczestnik zostanie zapoznany z zasadami, jakie obowiązywać go będą w powietrzu. Do tego instruktorzy indywidualnie dobierają uprząż. I to tyle! Można wsiadać do awionetki, by wznieść się w przestworza i doświadczyć uczucia swobodnego spadku z 4000 m! Do tego skok w tandemie w porównaniu do szkolenia spadochronowego jest o wiele tańszy, a jego ceny wraz z opcją dodatkową w postaci zdjęć i filmu najczęściej zamykają się w kwocie około tysiąca złotych. Nie wymaga się również od skoczka tandemowego szeregu badań lekarskich, które trzeba wykonać przed szkoleniem. Stąd to idealny pomysł na niezapomniany prezent na osiemnaste czy każde kolejne (okrągłe lub nie) urodziny!

Skok spadochronowy – ile trwa?

Ile czasu przeznaczyć na realizację skoku ze spadochronem? Szkolenie poprzedzające właściwy skok zazwyczaj zamyka się w kilkunastu, maksymalnie 20 minutach. Wzniesienie się na pokładzie awionetki na wysokość około 4000 metrów zajmuje mniej więcej 15 minut. Kulminacyjny moment atrakcji, czyli czas swobodnego spadku to zazwyczaj mniej więcej minuta. Do tego później dochodzi moment szybowania, trwający w zależności od aktualnych warunków pogodowych 5-15 minut. Wszystkie etapy skoku ze spadochronem wraz z częścią szkoleniową trwają zatem około 1-1,5 godziny i tyle właśnie czasu radzimy zarezerwować sobie na jego realizację.

Dla kogo skok ze spadochronem?

Komu tandemowy skok ze spadochronem jako prezent przypadnie do gustu? Oczywiście każdemu, kto kocha adrenalinę, sporty ekstremalne i nie boi się nowych wyzwań ani wysokości! Skok ze spadochronem na prezent to idealna opcja na 18 urodziny – tak niecodziennego wejścia w dorosłość po prostu nie da się zapomnieć! Ale będzie też świetnym podarunkiem na każde kolejne urodziny. Coraz więcej mężczyzn decyduje się również na tak nietuzinkowe i ekstremalne zaręczyny! Oczywiście ich scenariusz trzeba wtedy skrupulatnie zaplanować z instruktorami, ale dla ekscytacji, zaskoczenia i radości przyszłej żony – my uważamy, że warto!

Skok ze spadochronem to zdecydowanie jeden z najbardziej ekstremalnych podarunków, jaki można sprezentować bliskiej osobie. Jest równocześnie jednym z najcięższych do zapomnienia przeżyć. Uważamy, że to idealna propozycja dla każdego fana adrenaliny. Przekonaj się na własnej skórze!

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN