Podstawówka w Szerzynach znów zalana [ZDJĘCIA]

08.08.2019

Wystarczyło kilkanaście minut ulewnego deszczu, żeby woda wdarła się do budynku Szkoły Podstawowej w Szerzynach. To kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie. Szkoła mocno ucierpiała także w czasie majowej ulewy.

Została powołana specjalna komisja, która ma oszacować straty na terenie podstawówki.

Wójt gminy jednak uspokaja, wszystkie zniszczenia zostaną naprawione jeszcze przed początkiem września i dzieci bez problemu będą mogły wrócić do szkoły.

To jednak nie jedyne zniszczenia, jakie przyniosła woda na terenie tej gminy minionej doby – mówi Grzegorz Gotfryd, wójt Szerzyn.

– Nawałnica, która miała miejsce w nocy, spowodowała kolejne zniszczenia, ponieważ już wezbranie i podniesienie wód miejscowych potoków spowodowało chociażby zalanie Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, zalanie całego centrum Żurowej, nowo wybudowanego stadionu w Ołpinach i tej infrastruktury, która znajduje się w centrach.

Teraz czekają nas prace związane z naprawą zniszczonych pomieszczeń szkoły – dodaje wójt.

– W najniższych kondygnacjach budynku znajduje się zaplecze i część stołówkowa, więc to wszystko zostanie przeniesione do innych pomieszczeń, zajęcia lekcyjne na pewno będą się odbywały bez zakłóceń po powrocie dzieciaków. Z resztą staramy się, żeby najbliższe trzy tygodnie wykorzystać do tego, żeby te remonty przeprowadzić. 

Woda podmyła też wiele dróg na terenie gminy, wyrzuciła żwir na ulice, podmyła przepusty i mostki.

Posłuchaj:
Grzegorz Gotfryd
Jolanta Moździerz, fot. UG Szerzyny
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN