Podstawy wniosku o areszt dla byłego senatora Stanisława Koguta nie są uzasadnione – przekonuje obrońca sądeckiego polityka

12.02.2020

Z tego powodu do Sądu Okręgowego w Katowicach wpłynęło zażalenie na wyznaczenie takiego środka zapobiegawczego dla Stanisława Koguta.

Pełnomocnik byłego senatora uznał, że areszt jest bezzasadny, dlatego, że Stanisław Kogut ze względu na stan zdrowia nie mógłby utrudniać śledztwa. Taka możliwość była brana pod uwagę przy okazji składania wniosku o wprowadzenie takiego środka zapobiegawczego. Dlatego też do Sądu w Katowicach wpłynęło zażalenia. Wcześniej taki wniosek dotyczył też aresztu dla syna senatora.

Przypomnę, że w połowie stycznia obydwaj sądeczanie zostali aresztowani, po tym jak usłyszeli zarzuty w śledztwie na tle korupcyjnym. Były senator i jego syn mieli przyjąć łapówki, które zostały im przekazane. Zarzuca się im powoływanie się na wpływy.

Pieniądze – łącznie około 3 milionów złotych – trafiały na konto Fundacji Pomocy Osobą Niepełnosprawnym w Stróżach. były senator i jego syn usłyszeli kolejno – 15 i 12 zarzutów

Zarzut w sprawie usłyszała też dyrektor małopolskiego oddziału PFRON Marta M., jednak ona nie trafiła do aresztu. Miała ona przekazać dotacje z kierowanej przez siebie instytucji do Fundacji w Stróżach, którą założycielem jest Stanisław Kogut. Jak tłumaczyła jednak w oświadczeniu, pieniądze trafiały do niepełnosprawnych ze względu na decyzję Zarządu PFRON. Więcej przeczytacie tutaj:

Marta Mordarska wydała oświadczenie: W żaden sposób nie naruszyłam prawa

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN