Podwyżki za wywóz śmieci w gminie Ochotnica Dolna nieuniknione [WIDEO]

15.01.2019

Mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna na razie nie zapłacą więcej za odbiór śmieci, ale to jest kwestią czasu. Wójt Tadeusz Królczyk uważa, że powodem takiego stanu rzeczy jest brak rozpisania przez poprzedniego wójta gminy, przetargu na wywóz odpadów.

– W poprzednim roku nie został rozpisany przetarg na wywóz odpadów. Udało nam się jedynie wynegocjować kolejne dwa i pół miesiąca, kiedy będą obowiązywać takie ceny, jak w ubiegłym roku. Fakty są takie, że wszystkie samorządy muszą zmierzyć się ze znacznie większymi cenami, niż było do tej pory – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, wójt Tadeusz Królczyk.

– W tej chwili pracujemy nad programem, który złagodziłby te podwyżki, głównie rodzinom wielodzietnym – dodał.

Teraz za wywóz śmieci w gminie mieszkańcy płacą miesięcznie około 6 złotych od osoby. Wójt przewiduje, że po rozstrzygnięciu przetargu ceny mogą wzrosnąć nawet o 100 procent.

Podwyżki cen wywozu odpadów są skutkiem wprowadzenia nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wyższe ceny mają zachęcić mieszkańców do segregowania śmieci. Nasz gość podkreślał, że gmina będzie starała się zrekompensować podwyżki rodzinom wielodzietnym.

Posłuchaj:
Tadeusz Królczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN