Pogoda nie straszna – pierwszy Targ Regionalny za nami. Wystawcom brakło towaru

19.09.2021

Owoce, warzywa, wyciskane soki, miody, przetwory i wiele innych regionalnych produktów można było znaleźć na stoiskach podczas pierwszego Targu Regionalnego w Tarnowie.

Jak mówią sprzedawcy zainteresowanie było spore, a deszczowa aura nie pogoniła klientów.

Pogoda się nie udała niestety. Było zimno, padało. Natomiast jak na pierwszy raz można uznać imprezę za udaną, było troszkę ludzi. Myślę, że będzie szansa żeby to się rozwijało. – Bardzo fajnie było. Pogoda tylko nie dopisała, ale wbrew pozorom jak na takie warunki to było sporo osób, duże zainteresowanie. Ja mam przede wszystkim warzywa ekologiczne i wszelkie przetwory owocowo-warzywne. – Jestem mile zaskoczony. Mimo niepogody sporo klientów się przewinęło.

To była udane wydarzenie – powiedział Sławomir Pater, prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Pierwszy Targ Regionalny należy uznawać za sukces. Było ponad 40 wystawców, sporo ludzi nas odwiedziło. Sporo wystawców, którzy byli tutaj stwierdzili, że wzięli za mało towaru. Niektórym zabrakło asortymentu wcześniej niż się spodziewali. Mimo niesprzyjającej pogody wydawało się, że będzie słaba frekwencja, ale patrząc na to co mówią sprzedawcy było bardzo dobrze.

Targ Regionalny bardzo dobrze odebrali mieszkańcy, którzy z dużym zainteresowaniem zawitali w niedzielę na ul. Giełdową.

Byliśmy bardzo ciekawi co lokalni producenci pokażą. Głównie widzę miody, dżemy i przetwory. Gdyby się to powtórzyło i byłaby to jakaś stała inicjatywa to bardzo chętnie. Pogoda dzisiaj tylko nie dopisała. Fajny pomysł generalnie. -Pogoda mnie nie przegoniła, natomiast ciekawość przyciągnęła tutaj. Chciałam zobaczyć jak ta pierwsza giełda wygląda. Stoiska są pięknie udekorowane, ciekawe produkty, lokalne, zdrowe.

Po udanej imprezie pojawiły się kolejne plany względem Targu Regionalnego. Kolejno w czwartą niedzielę października, czwartą niedzielę listopada i trzecią niedzielę grudnia lokalne produkty i sprzedawcy znów zagoszczą przy ul. Giełdowej 15.

Posłuchaj:
Sprzedawcy
Sławomir Pater
Kupujący
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN