Pogotowie na czele podkarpackiego konsorcjum

14.01.2021

Mieleckie pogotowie stoi na czele podkarpackiego konsorcjum, które obejmuje zasięgiem powiaty – mielecki, tarnobrzeski, kolbuszowski i stalowowolski.

– Jako samodzielna duża jednostka będziemy kłaść nacisk na rozwój, szkolenie pracowników i wysoką jakość usług – zapewnia Grzegorz Gałuszka dyrektor pogotowia w Mielcu. – Reforma, do której przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy, dla pacjentów nic nie zmieni. Pacjenci oczekujący na karetkę otrzymają pomoc na tych samych zasadach, na których odbywało się to do tej pory, przez pogotowie mieleckie. Z drugiej strony, przez scalenie rejonu operacyjnego, stajemy się dużym podmiotem. Usługi w ramach konsorcjum pogotowie będzie świadczyło już od 1 marca.

Konsorcjum będzie zatrudniać 800 osób, w tym ratowników i lekarzy oraz park karetek. W skład konsorcjum, oprócz pogotowia z Mielca, weszły: Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i Przemyślu, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku.

 

Posłuchaj:
Grzegorz Gałuszka
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN