Pogromcy SMOGa w Tarnowie znów w akcji

29.08.2019

Po raz kolejny spotkają się na tarnowskiej Starówce, gdzie w okresie jesienno – zimowym jest największe zanieczyszczenie powietrza.

Poprzez zabawę, organizatorzy akcji chcą przypomnieć, jak groźne jest ono dla naszego zdrowia, a przy okazji zachęcić uczestników pikniku do wymiany pieców na bardziej ekologiczne.

– Promujemy likwidację niskiej emisji w Tarnowie zachęcając Tarnowian do likwidacji kotłów węglowych, zamiany pieców na inne źródła ciepła, przyjazne dla zdrowia i środowiska. Informujemy również o tym, w jaki sposób uzyskać dotację na wymianę źródła ciepła na niskoemisyjne – mówi organizator, Magdalena Drobot z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie.

Wszystko w towarzystwie eko zabaw. Dzieci mogą liczyć na takie atrakcje jak: tworzenie mini ogródków, tarninowych korali i ozdób z włóczek, układanie puzzli i dmuchanie baniek.

W czasie pikniku będzie można się też przebadać – zachęca Magdalena Drobot.

– Planujemy też USG ortopedyczne jednego ze stawów, będzie można podejść na ulicę Wałową w Tarnowie między godziną 11.00 a 13.00 i się przebadać.

Cała akcja Tarnowscy Pogromcy SMOG-a rusza dziś (29.08) w Zaułku Łokietka na ul. Wałowej o godzinie 11.00 i potrwa do 18.00.

Posłuchaj:
Magdalena Drobot
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN