Pokazy sprzętu AGD, garnków i pościeli pretekstem do wyłudzania pieniędzy od seniorów

16.10.2021

Proceder jest znany także w Tarnowie. Oszuści organizują różnego rodzaju pokazy sprzętu i przedmiotów i zapraszają na nie starszych ludzi. Oferując wyjątkowo korzystne ceny, przekonują seniorów do podpisania umowy i płacenia za coś, co później ma być dostarczone przez kuriera.

Przesyłka jednak nigdy nie dociera do klienta, ale zostają raty, które trzeba spłacać.

– Pani została oszukana na 14 tysięcy złotych, dopiero jak przyszła do domu to ubrała okulary i przeczytała, co podpisała i że jest jej to zupełnie niepotrzebne. Odbyłam rozmowę z tą firmą, próbowano mnie zastraszyć, a co dopiero tych seniorów – mówi przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska.

Pokazy tego typu są nastawione głównie na seniorów – dodaje.

– Tam nie ma jednej młodej osoby, proceder który jest skierowany tylko i wyłącznie na oszukiwanie ludzi starszych. Senior, który zna już całą sprawę, jest przygotowany na rozmowę, nie odbierze takiego telefonu albo od razu odkłada słuchawkę, natomiast inny senior reaguje nie tak, jak trzeba, a później przychodzą o laseczkach, niesłyszący, niewidzący dobrze.

Tarnowska Rada Seniorów ogłosiła w Tarnowie ‘Czerwony alarm dla seniora’.

Podczas różnych spotkań z osobami starszymi pokazują metody działania oszustów i podpowiadają, jak zachować się w danej sytuacji czy jak reagować na próby wyłudzenia pieniędzy.

Więcej na ten temat w sobotniej (16.10) audycji ‘Czas dla seniora” o godz. 16.30.

Posłuchaj:
Lidia Jaźwińska
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN