Pół miliona dla gminy Tuchów

29.04.2020

Sejmik Województwa Małopolskiego udzielił pomocy finansowej na budowę domykającego wału przeciwpowodziowego na rzece Biała Tarnowska.

To jedna z inwestycji wchodząca w projekt budowy obwodnicy miasta.

– Pozwolenie wodno-prawne zakłada równoczesną budowę obwodnicy i wału domykającego, jest to integralna część. On ma za zadanie chronić mieszkańców ul. Ryglickiej, ponieważ istniało takie zagrożenie, że po wybudowaniu obwodnicy, w miejscu gdzie ma być długi most, woda przeleje się na drugą stronę na tereny przy ul. Ryglickiej i dodatkowo pojawi się też woda opadowa z górek – mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Miasto szacuje koszty budowy wału na około milion złotych, natomiast cała obwodnica pochłonie ponad 62 mln złotych. Prace mają ruszyć w czerwcu.

– Jeżeli chodzi o rozpoczęcie budowy obwodnicy, to tutaj jeszcze czekamy na zakończenie procedury ZRiD-owskiej. W tej chwili otrzymuję takie informacje od wykonawcy i od inwestora, czyli Województwa Małopolskiego, że czerwiec jest bardzo realną datą na fizyczne rozpoczęcie budowy.

Trasa obwodnicy od strony Tarnowa przebiegać będzie po lewej stronie obecnego mostu na rzece Białej. Przed samym mostem powstanie rondo z drogą wojewódzką nr 977. Dalej obwodnica pobiegnie w kierunku Ryglic, gdzie rondem połączy się z drogą powiatową nr 138K. Inwestycję zakończy trzecie rondo na wysokości Dąbrówki Tuchowskiej.

Projekt zakłada również budowę nowego mostu nad Białą Tarnowską oraz wiaduktu nad linią kolejową.

Posłuchaj:
Magdalena Marszałek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN