Połamane drzewa, zerwane dachy i pożary suchej trawy. Strażacy mają pełne ręce roboty

10.03.2019

To bardzo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. Sądeccy strażacy interweniowali już ponad 50 razy. Głównie były to pożary  suchych traw, ale też usuwali skutki wichury która przeszła nad naszym regionem. Nie obyło się również bez kolizji na drogach.

Groźnie wyglądał pożar trawy w rejonie mostu 700-lecia w Nowym Sączu. Tutaj paliły się zarośla na brzegu Kamienicy. Pożar był tak duży, że kłęby dymu utrudniały przejazd ulicą Prażmowskiego. Od ognia zajęły się też niektóre bilbordy reklamowe. Policja nie wyklucza że było to podpalenie.

Strażacy gasili również trawy w Starym Sączu, Brzeznej, Jazowsku, Trzetrzewinie, Tropiu, Podrzeczu, Białej Niżnej, Łącku, Krużlowej, Grybowie, Zabrzeży, Barcicach, a także w Marcinkowicach, Korzennej, Popowicach, Rytrze, Moszczenicy Niżnej i Wyżnej oraz Gostwicy, Kamionce Wielkiej, Czerńcu i w Suchej Strudze.

Dużo szkód wyrządził w regionie sądeckim silny wiatr. W Nowym Sączu wichura zerwała dach z jednego z budynków na ulicy Kunegundy. Na ulicy Podmłynie podmuch wiatru uszkodził blaszany garaż i przeniósł go na drogę.

Strażacy usuwali także z dróg połamane drzewa. Między innymi w Marcinkowicach, Kotowie, Łabowej, Trzycieżu, Paszynie, Długołęce – Świerkli i w Nowym Sączu na ulicy Bohaterów Orła Białego.

Groźnie było też na drogach. Na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Mickiewicza w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody osobowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dużo pracy mają też druhowie z Limanowej, którzy interweniowali aż 14 razy przy usuwaniu skutków silnego wiatru. Wichura uszkodziła między innymi ścianę w jednym z budynków na terenie powiatu Limanowskiego.

Silne podmuchy wiatru zerwały dach z budynków w Kaninie, Słopnicach Dolnych i Janowicach. W Roztoce-Brzeziny wiatr uszkodził blaszany garaż i przeniósł go w inne miejsce.

Strażacy usuwali też powalone drzewa, które blokowały drogi, między innymi w Wilkowysku, Jurkowie, Szczyrzycu, Skrzydlej, Mszanie Górnej, Laskowej i Przenoszy.

Dodatkowo na osiedlu Zagrody w Mszanie Górnej, strażacy walczyli z pożarem suchej trawy.

Cały czas obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnie przed silnym wiatrem. Podmuchy wiatru mogą sięgnąć nawet 90km/h.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN