Połamane drzewa i zerwane dachy, tak wygląda bilans trwających wichur w regionie

10.02.2020

Połamane drzewa, zerwane dachy, przerwy w dostawie prądu. Tak do tej pory wyglądają szkody wywołane silnym wiatrem w regionie. Najmniej poszkodowany jest do tej pory powiat limanowski. Straż Pożarna interweniowała tu  pięć razy. Wichura zerwała blachę z dachu w Szkole Podstawowej nr 2 w Przyszowej, powaliła też słup telekomunikacyjny. Najgorzej jest w powiecie gorlickim tu Straż interweniowała 38 razy. – Około 13 wyjazdów dotyczyło zerwanych dachów – wyjaśnia Dariusz Surmacz ze straży pożarnej w Gorlicach.

– Najwięcej zdarzeń było związanych z usuwaniem powalonych drzew lub gałęzi na drogi powiatowe, wojewódzkie, gminne, jak również na dachy budynków gospodarczych i budynków mieszkalnych. Najtrudniejsza sytuacja to gmina Lipinki tam odnotowaliśmy najwięcej interwencji w miejscowościach takich jak: Bednarka, Roździele, Lipinki.

W powiecie nowosądeckim straż pożarna interweniowała 18 razy. Wiatr przewracał drzewa, zerwał też dach z domu w Ptaszkowej. Straż Pożarna przypomina, aby bez potrzeby nie spacerować po miejskich parkach czy lasach, nie zostawiać też aut pod drzewami oraz zabezpieczyć rzeczy znajdujące się na balkonach. Silny wiatr w regionie ma utrzymywać się do późnych godzin wieczornych.

Posłuchaj:
Dariusz Surmacz
Aleksandra Podziewska, fot. PSP Nowy Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN