Policja apeluje, by zwracać uwagę na osoby bezdomne, starsze i mieszkające samotnie

27.10.2021

To ważne szczególnie teraz, gdy robi się chłodniej, a temperatura nocami spada już poniżej zera. Nasza czujność może niejednokrotnie uratować komuś życie.

Pomóc może każdy. Chodzi szczególnie o osoby bezdomne narażone na wychłodzenie, przebywające na dworcach, przystankach, klatkach schodowych czy w pustostanach. By nie doszło do tragedii, te miejsca już niebawem patrolować będą też policjanci.

Nie bądźmy obojętni i reagujmy także, gdy widzimy osoby samotne i starsze, które potrzebują pomocy. Wystarczy powiadomić policję, straż miejską lub pogotowie ratunkowe. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Zgłoszenia na policję można kierować także za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Wystarczy na ‘mapie” zaznaczyć kategorię ‘bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN