Policja apeluje o rozsądek nad wodą

08.08.2018

Tylko w ostatni weekend w całej Polsce utonęło 30 osób. Jeśli wierzyć prognozom pogody, upały nie odpuszczą do końca tego tygodnia, co będzie sprzyjało wypoczynkowi nad wodą. Dlatego policja apeluje o rozsądek.

Jak wynika z policyjnych statystyk, najczęstszą przyczyną utonięć jest brawura często połączona z alkoholem, nieznajomość zbiornika oraz brak umiejętności i nieodpowiednie przygotowanie się do pływania.

Policjanci przypominają, żeby do wypoczynku wybierać tylko strzeżone kąpieliska, które są odpowiednio oznakowane, a nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Tzw. dzikie kąpieliska mają nieznane dno, a woda w nich może być skażona.

Wybierając się na wypoczynek nad wodę, trzeba również pamiętać o podstawowych zasadach: nie należy kąpać się w wodzie która ma temperaturę poniżej 14 stopni Celsjusza, nie można wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, a po dłuższym opalaniu nie wolno skakać rozgrzanym do wody. Trzeba także pamiętać o najmłodszych, którzy zawsze powinni znajdować się pod opieką dorosłych.

Na Sądecczyźnie strzeżone kąpieliska są między innymi na starosądeckich stawach i w Gródku nad Dunajcem.

Posłuchaj:
Wydawca, fot. KPP Limanowa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN