Policja czuwa nad bezpieczeństwem podczas okresu świątecznego

02.04.2021

Od piątku (2.04) trwa policyjna akcja Wielkanoc 2021. Na drogach regionu jest więcej patroli, ale funkcjonariuszy spotkacie też w innych miejscach. Będzie tak aż do 5 kwietnia.

Tradycyjnie już z większą intensywnością działa drogówka. Policja zwraca uwagę między innymi na to, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości oraz innych przepisów ruchu drogowego. Sprawdzana jest też trzeźwość osób zasiadających za kółkiem.

Pamiętajmy też o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów na widoku w zaparkowanych pojazdach. Pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy, włączaniu świateł oraz przewożeniu dzieci zgodnie z przepisami. Na drodze stosujmy się do ograniczeń prędkości i znaków drogowych. Rozsądnie planujmy trasę i czas przejazdu. Unikajmy pośpiechu, wyjedźmy wcześniej. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są jeszcze inni jej użytkownicy – bądźmy kulturalni wobec nich – apeluje Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o masie powyżej 12 ton. 3 kwietnia 2021 roku obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00 oraz w dniach 4 i 5 kwietnia br. w godz. od 8:00 do 22:00.

Policja informuje również i ostrzega, że zamierza egzekwować zasady sanitarne – między innymi noszenie maseczki. Chodzi też o inne działania prewencyjne. Między innymi w parkach, na dworcach i przystankach.

By uniknąć potencjalnych wybryków chuligańskich podczas świąt, przede wszystkim w tzw. “malowaną noc” i lany poniedziałek, gdy zwykle dochodziło do uszkodzeń czy dewastacji mienia, jak również do niekontrolowanego oblewania wodą przechodniów i przejeżdżających pojazdów, sądecka policja zwiększy liczbę patroli na terenie miasta i powiatu. Będą to przede wszystkim policjanci prewencyjni i dzielnicowi, jednak w mieście pojawi się również duża liczba policjantów nieumundurowanych – wyjaśnia Justyna Basiaga.

Zawsze należy pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te dni minęły nam w spokojnej i świątecznej atmosferze – dodaje rzecznik prasowy policji w Nowym Sączu.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN