Za co policja może nas ukarać mandatem?

08.04.2020

Wiosenna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Stan epidemii wyklucza jednak spacery po parku czy lesie, do których wstęp jest zakazany.

Decyzją rządu przemieszczać możemy się jedynie do sklepu, apteki lub załatwiając sprawy niezbędne do życia. Wiele osób zastanawia się jednak, co jest dozwolone, a za co mogą dostać mandat.

Nie wykonujmy tych czynności, których nie musimy robić – mówi rzecznik tarnowskiej policji, Paweł Klimek.

– Ja wiem, że będziemy robić wszyscy wszystko, żeby ominąć te restrykcje, zalecenia aby się nie grupować, nie przemieszczać się z punktu a do punktu b. Zbliżają się święta, na pewno będzie każdy z nas chciał tą rodzinę odwiedzić. Może akurat te święta spędzimy w gronie najbliższych. Szanujmy nas wszystkich, służby mundurowe i starajmy się sprostać tym zaleceniom, które narzucił na nas rząd.

Jak podkreśla można spędzić wolny czas na działce wśród rodziny. Nie można tam natomiast organizować spotkań z sąsiadami w większym gronie.

Jak mówi rzecznik tarnowskiej policji, funkcjonariusze nie będą sprawdzać co dana osoba ma w reklamówce z zakupami.

Za złamanie przepisów związanych z zakazem przemieszczania się możemy otrzymać nawet do 5 tys. zł kary, za złamanie narzuconej przez służby kwarantanny – 30 tysięcy.

Więcej o tym po godzinie 16:00. Gościem Pulsu regionu będzie rzecznik Policji Paweł Klimek.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN