Policja podsumowuje akcję “Prędkość”

26.02.2019

Ponad 120 mandatów i 5 zatrzymanych praw jazdy. Policja podsumowała akcję “Prędkość” na drogach w Tarnowie i w powiecie tarnowskim.

Mimo zapowiadanych działań, policjanci mieli pełne ręce roboty.

Kierowcy często nie patrzyli na licznik, tylko przekraczali dozwoloną prędkość – mówi rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Podczas niedzielnej akcji zostało skontrolowanych na terenie całego powiatu tarnowskiego ponad 140 pojazdów. Niestety 120 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Kontrole prowadzone były nie tylko w mieście, ale także na głównych drogach w powiecie czy trasach krajowych. Patrole stały również tam, gdzie ta prędkość przez kierowców jest notorycznie przekraczana. Tam gdzie mamy informacje, że kierowcy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Gdzie nagminnie łamane są przepisy ruchu drogowego.

Kierowcy po zimowej aurze często nie zauważają ograniczeń prędkości. – Słoneczna pogoda i dodatnie temperatury sprzyjają szybkiej jeździe na drogach – dodaje Paweł Klimek.

Ja myślę, że ta temperatura która jest za oknem, że pokazuje się słoneczko, to wzmaga w nas taką szybszą jazdę. Apeluje tutaj o spokój oraz rozsądek. Przede wszystkim zmniejszenie tej prędkości. W ternie zabudowanym obowiązuje nas ograniczenie prędkości do 50 km/h. W nocy pomiędzy godziną 23 a 5 rano możemy jechać ciut szybciej. Ale to nie jest też rewelacyjna prędkość. Jeżeli natomiast ktoś chce się pościgać, zapraszamy na tory, gdzie można tą szybkość zdecydowanie przekraczać.

Akcja “Prędkość” była prowadzona w związku z zakończeniem ferii zimowych na terenie kraju. Policja zapowiada kolejne akcje w marcowe weekendy.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN