Policja prosi o czujność. Wyjeżdżając na święta zabezpieczmy nasz dom

16.04.2022

Policja apeluje do mieszkańców regionu sądeckiego o zabezpieczenie swojego domu przed wyjazdem na święta, aby nasz majątek nie padł łupem złodziei.

Podstawą jest sprawdzenie, czy wszystkie drzwi są dobrze zamknięte. Sprawdzić należy również okna, nie tylko główne, ale też w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych. Nie zostawiajmy też kluczy w tak zwanych “dobrych schowkach”, bo złodzieje zawsze przeszukują miejsca pod wycieraczkami, parapety, czy donice z kwiatami.

Dobrze jest też pamiętać, żebyśmy nie prowokowali złodziei naszym zachowaniem – ostrzega Justyna Basiaga, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Wychodząc wieczorem zasuńmy zasłony oraz pozostawmy włączone światło, dzięki czemu stworzymy pozory obecności domowników. Pamiętajmy też o dyskrecji. Portale społecznościowe to dla złodziei prawdziwa baza wiedzy, dlatego nie chwalmy się celem podróży, a zdjęcia opublikujmy już po powrocie do domu.

Unikajmy też pozostawiania w mieszkaniach dużej gotówki, lub kosztowności, a o swoim wyjeździe powiadommy zaufanych sąsiadów.

Wszelkie podejrzenia o włamaniu należy niezwłocznie zgłaszać na policję.

Posłuchaj:
Justyna Basiaga
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN