Policja przyjmuje do pracy

02.03.2018

26 wakatów czeka w tarnowskiej Policji na chętnych. Wielu funkcjonariuszy odchodzi na emerytury. Tymczasem cały czas trwa nabór. Pierwsze 65 osób rozpocznie pracę w komisariatach w całej Małopolsce już 20 marca. Kolejne 10 w połowie kwietnia.

Jeszcze nie wiadomo, ilu młodych funkcjonariuszy trafi do Tarnowa z pierwszego rozstrzygnięcia naboru. Jak mówi komendant, Mariusz Dymura, największe braki są w komisariacie Tarnów Centrum, a funkcjonariusze są najbardziej potrzebni do pracy patrolowo-interwencyjnej i do drogówki.

Tymczasem zapytane przez nas osoby mówią, że praca policjanta jest mało wdzięczna i w ich odczuciu brakuje patroli pieszych w Tarnowie. – Samochody widać, ale patrolu pieszego to nie widziałem na mieście. – Najwięcej policjantów widać na ulicach karzących kierowców przekraczających prędkość. Uważam, że za mało mają paliwa, by jeździć do interwencji, sprzęt też pozostawia wiele do życzenia. – Według mnie policjantom brakuje takiego ludzkiego podejścia do życia i ludzi – komentują mieszkańcy.

Do końca roku – między lipcem a grudniem – zostanie przyjętych do komisariatów Policji w całej Małopolsce jeszcze blisko 300 osób.

Jak poinformowała nas Katarzyna Cisło z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w ostatnim okresie widoczny jest wzrost zainteresowania służbą w Policji. Od stycznia przyjęto ponad 300 podań od kandydatów do służby.

Limit przyjęć na ten rok to 360 osób. Jak informowaliśmy, w tym tygodniu na emeryturę odszedł m.in. były komendant tarnowskich i brzeskich policjantów – Mirosław Moryl.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN