Policja i sanepid wyjaśniają sprawę otwarcia wyciągów na stacji w Tyliczu

29.01.2021

Policja i służby sanitarne podjęły czynności wyjaśniające w sprawie otwarcia stacji MasterSki w Tyliczu. Wyciągi działają tam od środy, a właściciele cały czas, pomimo zakazu, zapraszają narciarzy na stok.

Podjęliśmy interwencję już w środę – mówi rzecznik powiatowej Komendy Policji w Nowym Sączu Aneta Izworska. – Interweniowali policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, wraz z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu. Na chwilę obecną policjanci kryniccy prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające z art. 116 kodeksu wykroczeń.

Zarówno policja, jak i sanepid nie udzielają obecnie informacji o skutkach kontroli oraz ewentualnych konsekwencjach.

Potwierdzam, że kontrolowaliśmy stację narciarską w Tyliczu i trwa obecnie procedura wyjaśniająca – komentuje Mateusz Wójcik, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu. – Rzeczywiście stwierdziliśmy działalność stoku. Przeprowadzona była także kontrola części żywieniowej. W tym momencie zbieramy materiał dowodowy. Musimy też dać pozwolić się wypowiedzieć właścicielowi stacji. Musimy zapytać na jakiej zasadzie uruchomił wyciąg. I jak będzie to wszystko przeanalizowane i wtedy będziemy podejmować decyzje.

Stacja narciarska MasterSki w Tyliczu to jedna z niewielu w regionie, które zdecydowały się na otwarcie działalność pomimo zakazu, związanego z obostrzeniami. Wcześniej zrobił tak właściciel stacji Ostoja Koninki w powiecie limanowskim. Od soboty zapowiada otwarcie Jurasówka w Siemiechowie, w powiecie tarnowskim.

Posłuchaj:
Aneta Izworska
Mateusz Wójcik
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN