Policja zapowiada wzmożone patrole podczas Wielkanocy

13.04.2022

Na sądeckich drogach możecie spodziewać się większej liczby policjantów. Ze względu na święta wielkanocne od piątku (15.04) do poniedziałku ruszają wzmożone patrole.

– Policjanci mają czuwać nad bezpieczeństwem i ułatwiać przejazd na głównych drogach wylotowych – podkreśla Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

– W przypadku poważnych utrudnień w ruchu policjanci w miarę możliwości będą kierować pojazdy na drogi objazdowe oraz nadzorować poszczególne skrzyżowania, by nie dopuścić do ich blokowania. Policjanci będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wymuszają pierwszeństwo przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych czy nieprawidłowo wyprzedzają – wylicza rzecznik.

Na drogach prowadzona będzie też szczególnie kontrola trzeźwości.

Oprócz policjantów drogówki i prewencji, nad bezpieczeństwem będą czuwać także nieumundurowani kryminalni. Ich głównym celem są kieszonkowcy i złodzieje, którzy podczas świąt działają szczególnie intensywnie.

Policja przypomina, że pojazdy o masie całkowitej przekraczającej 12 ton nie mogą w trakcie świąt wyjeżdżać na drogi. W sobotę (16.04) ograniczenie obowiązuje od 18:00 do 22:00, a w Wielkanoc i lany poniedziałek od 8:00 do 22:00.

Posłuchaj:
Justyna Basiaga
Maria Mółka, fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Popiela
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN