Policja zatrzymała w Jurkowie kierowcę, który miał 3,4 promila alkoholu!

24.08.2021

Limanowscy policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców. Rekordzista miał 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do serii zatrzymań doszło w ciągu ostatnich trzech dni. Największą uwagę zwrócił na siebie kierowca, który został zatrzymany w Jurkowie, w gminie Dobra. 29-latek prowadził samochód mając 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustaliła policja mężczyzna najprawdopodobniej wjechał wcześniej w zaparkowany samochód.

Limanowscy funkcjonariusze interweniowali też w Pisarzowej, gdzie zatrzymali nietrzeźwego 64-latka, a także w Męcinie, gdzie 54-latek z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów jechał motocyklem i miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ostatnia z akcji dotyczy Wilkowisk. Tutaj 36-letni kierowca osobówki miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszystkim zatrzymane zostało prawo jazdy. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości również grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN