Policyjna akcja ‘Wielkanoc’. O czym należy pamiętać?

12.04.2022

Kontrola trzeźwości kierowców, sprawdzanie prędkości, z jaką poruszają się samochody oraz stanu technicznego pojazdów – to główne założenia kontroli, jakie zostaną w najbliższych dniach przeprowadzane przez policjantów z regionu tarnowskiego w ramach zapewnienia bezpieczeństwa na drogach podczas zbliżających się świąt wielkanocnych.

W programie ‘Pomagamy i chronimy’ asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji przypominał, że przed dłuższą podróżą warto sprawdzić stan techniczny swojego samochodu.

– Polecam rozważyć temat zmieniana opon na letnie. Jeżeli wybieramy się w góry, to ja proponuję zostać na oponach zimowych. Jeśli wybieramy się gdzieś na północ kraju, to sprawdźmy prognozę długoterminową, zastanówmy się i wówczas podejmijmy decyzję. Na pewno musimy samochód przygotować. Sprawdźmy, czy nasz pojazd nadaje się do jazdy, czy np. mamy płyny do spryskiwaczy. No i rzecz najważniejsza – nie pijmy alkoholu, jeżeli planujemy długą podróż! Pamiętajmy także, abyśmy w trasie odpoczywali.

W ramach akcji ‘Wielkanoc’ policjanci zabezpieczają także wydarzenia religijne, jak plenerowe Drogi Krzyżowe.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN