Polowanie na klientów supermarketu

21.10.2019

Ogólnopolski problem dotarł również do Tarnowa. Mowa o płatnym parkingu jednego ze znanych sklepów wielkopowierzchniowych przy ulicy Marynarki Wojennej.

W związku ze zbyt dużą liczbą parkujących tam samochodów, które najczęściej nie należą do klientów sklepu, jego zarządca postawił tam parkomat. By móc korzystać z parkingu należy pobrać bilet i umieścić go za szybą swojego auta. Ci, którzy nie zapoznali się z regulaminem mogą niemały mieć problem.

Z interwencją w tej sprawie zgłosił się do nas słuchacz, który biletu nie wystawił za szybą, lecz miał go cały czas przy sobie.

Spędziłem w sklepie około 10 minut. Gdy wróciłem za wycieraczką znalazłem wezwanie do zapłaty – dodaje.

– Dokonałem zakupów, mam na to potwierdzenie, nie przebywałem tam 90 minut, bo pierwsze 90 minut jest niepłatne, a raptem 10 i uważam żądanie zapłaty za jakiś absurd. Nie zamierzam zapłacić. Jeśli ktoś chce ten regulamin przeczytać, który jest drobnym drukiem napisany albo spotka znajomego zaczynają rozmawiać, mija kilka minut, ktoś w dobrej wierze działa, bierze taki bilet i zanim zdąży go umieścić za szybą będzie już miał włożony mandat.

Jak jednak tłumaczą przedstawiciele firmy, w takich przypadkach należy zeskanować lub sfotografować paragon z zakupów oraz wezwanie do zapłaty za parking i wysłać go mailowo lub tradycyjną pocztą.

Sprawa ma zostać rozpatrzona w ciągu 14 dni roboczych.

Posłuchaj:
Klient sklepu
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN