Od połowy czerwca znów zaczną funkcjonować uzdrowiska

20.05.2020

Decyzja Ministerstwa Zdrowia jest szansą dla sądeckich uzdrowisk. Jak wiecie z naszych wiadomości, będą one mogły znów funkcjonować od poły czerwca.

Od 15 czerwca zostaną uruchomione uzdrowiska. Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że osoby które chcą tu wypoczywać będą poddawane testom na koronawirusa. Ich wykonanie będzie możliwe od 1 czerwca.

– Najczęściej uzdrowiska to są osoby starsze, to są osoby schorowane, które mają różne inne dodatkowe schorzenia. Będziemy chcieli przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowiska żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą, w tej grupie, w tym uzdrowisku są bezpieczne i taka możliwość będzie od 1 czerwca, a od 15 będziemy już uzdrowiska uruchamiali.

Decyzja w naszym regionie nie zbiera póki co negatywnych opinii. O plusach nowej decyzji mówi m.in. burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

– W tym okresie czasu jakakolwiek decyzja to ciężko wyrokować czy jest w dobrym okresie, czy złym. Natomiast na pewno decyzja o uruchomieniu turnusów uzdrowiskowych jest potrzebna dla tych obiektów, które tylko i wyłącznie prowadzą działalność związaną z lecznictwem uzdrowiskowym i z tego typu klientem, który do nas przyjeżdża. Ta zapowiedź pana ministra Szumowskiego, że m.in. te osoby, które będą przyjeżdżać do uzdrowisk i będą wcześniej poddawane testom zminimalizuje to ryzyko, że gdzieś ten koronawirus będzie rozwożony, tym bardziej, że w przypadku naszych uzdrowisk – chociażby Szczawnicy- dużo osób jest właśnie z rejonu chociażby Śląska, gdzie teraz jest nasilony problem związany z epidemią koronawirusa.

Podobne komentarze spływają do nas z Krynicy, Muszyny czy Piwnicznej.

Posłuchaj:
Łukasz Szumowski
Grzegorz Niezgoda
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN