Polski Ład – Kiedy zmiany wejdą w życie? [WIDEO]

18.05.2021

Zwiększenie wydatków na służbę zdrowia, podniesienie kwoty wolnej od podatku, bez podatku emerytury do 2500 złotych, a także gwarantowany wkład własny na mieszkanie. To tylko niektóre z najważniejszych założeń Polskiego Ładu, czyli nowego programu Zjednoczonej Prawicy.

Część zmian możliwa będzie już w przyszłym roku – zapowiedział w programie Słowo za Słowo poseł PiS Wiesław Krajewski.

Podkreślił jednak, że konkretne daty będą zależeć także od tempa procesu legislacyjnego. Ma na nie wpływ nie tylko Sejm, ale również Senat, w którym partia rządząca nie ma większości.

– To wymaga pewnego procesu legislacyjnego. Pakiet ustaw jest już w pewnym sensie przygotowany. następna ścieżka to oczywiście Sejm, Senat i podpis prezydenta. Dużo tych projektów, które zostały zaprezentowane w ostatnią sobotę przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Mateusza Morawieckiego wejdzie w życie już w 2022 roku.

Tymczasem dziś drugi dzień trasy premiera promującej Polski Ład – Mateusz Morawiecki odwiedza Małopolskę, w tym m.in. Ciężkowice i Zakliczyn.

Celem “Polskiego Ładu” jest podniesienie poziomu życia Polaków. Program dotyczy 10 obszarów. Są to: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Posłuchaj:
Wiesław Krajewski
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN