Pomnik Jana Szyszki stanie w Wysowej-Zdrój?

23.02.2021

Nie zapadła żadna decyzja w sprawie budowy pomnika profesora Jana Szyszki w Wysowej Zdroju – informuje na stronie gminy Uście Gorlickie, wójt Zbigniew Ludwin. Jeszcze w zeszłym tygodniu w przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia o tym, że samorząd popiera taką inicjatywę.

W Parku Zdrojowym miałby stanąć dwu metrowy pomnik odlany z brązu, poświęcony byłemu ministrowi środowiska Janowi Szyszko. Pomysł spotkał się jednak z dużym niezadowoleniem mieszkańców, którzy planowali nawet protest w tej sprawie. Do urzędu skierowane zostały też oficjalne pisma m.in. stowarzyszenia Towarzystwo z Beskidu Niskiego.

Wójt wystosował jednak oświadczenie, w którym pisze o tym, że w połowie lutego (12.02) co prawda do Przewodniczącego Rady Gminy Uście Gorlickie wpłynął wniosek inicjatorów i pomysłodawców pomnika, nad którym członkowie Komisji Budżetowej Rady Gminy mieli dyskutować na posiedzeniu komisji ( w dniu 22.02).

Ze względu jednak na szeroki odzew społeczny w sprawie inicjatywy “Fundacji Dla Niepodległej”, włodarz postanowił pozostawić wniosek bez dalszego biegu.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN