Pomoc dla poszkodowanych w pożarze bloku w Dąbrowie Tarnowskiej [WIDEO]

13.05.2020

Poszkodowani w wyniku pożaru mieszkania w bloku w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali pomoc psychologiczną oraz wsparcie ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – poinformował burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Przypomnijmy, w wyniku pożaru bloku na osiedlu Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej zginął 90-letni mężczyzna, a 4 osoby zostały ranne i przebywają obecnie w szpitalu. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę.

Najbardziej uszkodzone są pomieszczenia na parterze – dodaje burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

– Zostały już uruchomione wszystkie instalacje, ci mieszkańcy, którzy przebywają na wyższych partiach mogą już korzystać z tych mediów, które są w budynku. Jednak całość nie wygląda dobrze, zwłaszcza na parterze, pomieszczenia są wypalone, a pozostałe zadymione aż do czwartego piętra.

Jak informowaliśmy prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Blok, gdzie doszło do tragedii sprawdza nadzór budowlany.

O przyczynach pożaru i wynikach kontroli będziemy informować.

Blok, gdzie doszło do tragicznego pożaru to jeden z pierwszych wybudowanych na osiedlu Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Powstał na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Budynek wymaga remontu.

Posłuchaj:
Krzysztof Kaczmarski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN