Pomoc na założenie i rozwój firm na Przedgórzu

28.02.2019

50 lub 70 tysięcy na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą otrzymać mieszkańcy gmin: Borzęcin, Brzesko, Dębno i Radłów.

Zainteresowani biorą udział w szkoleniach, dotyczących wypełniania wniosków i pisania biznesplanów.

Na premię w wysokości 70 tysięcy mogą liczyć przedstawiciele zawodów określonych jako deficytowe. To branże, w których najtrudniej pracodawcom znaleźć kandydatów do pracy. We wschodniej Małopolsce zaliczono do nich ślusarzy, elektryków, stolarzy, hydraulików, betoniarzy-zbrojarzy, dekarzy i blacharzy samochodowych. W tej grupie znaleźli się też: mechanik pojazdów samochodowych, opiekun osób starszych, opiekun medyczny, hotelarz, kelner, informatyk, operator wózków widłowych, magazynier, oraz spawacz i fizjoterapeuta.

– Ja już prowadzę działalność i rozważam rozwój firmy a więc zatrudnienie kolejnej osoby. To spotkanie wiele mi wyjaśnia.

Jak mówi wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu przedsiębiorcy rozwijający swoją działalność mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 170 tys. zł.

– W formie refundacji każdy przedsiębiorca może otrzymać 85 tysięcy na jedno stworzone miejsce pracy.

Jeśli chodzi o rozwój firm to wsparcie jest związane z tworzeniem nowych miejsc pracy i może sięgnąć do 50 % kosztów zrealizowanych działań. Wysokość pomocy na jedno miejsce pracy wynosi 85 tys. zł.

Przyjmowanie dokumentów rozpocznie się 28 lutego i potrwa do połowy marca. Wsparcie jest finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Posłuchaj:
Relacja Marka Kołdrasa
Wydawca, Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN