Małgorzata Kołpa: – To pomówienia i element “bitwy o tron” [WIDEO]

05.03.2020

Prorektor PWSZ ds. Współpracy i Rozwoju – dr hab. Małgorzata Kołpa, w ten sposób komentuje medialne doniesienia na temat jej rzekomo szokujących zarobków, sięgających 80 tys. złotych miesięcznie.

Prof. Małgorzata Kołpa jest związana z Wydziałem Ochrony Zdrowia, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami. Jeden z tarnowskich portali opisał praktykę łączenia grup zajęciowych przy jednoczesnym pobieraniu wynagrodzenia w pełnej wysokości, tak jakby zajęcia odbywały się osobno z każdą grupą studentów.

Małgorzata Kołpa, która była gościem programu Słowo za Słowo przekonuje, że takie sytuacje nigdy nie miały miejsca na uczelni.

Uważa, że zarzuty mają związek ze zbliżającymi się wyborami na rektora uczelni.

– To jest absurdalne pomówienie i nie wiem komu zależy na tym aby niszczyć dobre imię Wydziału Ochrony Zdrowia. To jest bardzo dziwne, że ta sytuacja wypłynęła teraz kiedy zbliżają się wybory i znalazłam się w gronie potencjalnych kandydatów na rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. To jest bardzo dziwna sytuacja, pozostawię to bez komentarza, ale daje to do myślenia i myślę, ze jest to związane z tą sytuacją – tą walką o tzw. tron.

Tarnowski portal napisał też, że w PWSZ planowana jest kontrola Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Małgorzata Kołpa twierdzi, że uczelnia nic nie wie na temat ewentualnej kontroli. Podkreśla jednocześnie, że gdyby taka kontrola miała się odbyć, to uczelnia udostępni wszystkie niezbędne dokumenty.

Prorektor podkreśla, że nie obawia się wyników ewentualnej kontroli i zapewnia, że “wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa”.

– Nigdy nie zarabiałam i nie zarabiam 80 tys. złotych miesięcznie. Jako prorektor moja pensja do 28 lutego wynosiła 5 tys. 200 zł brutto plus 2 tys. 300 zł – tj. dodatek funkcyjny z racji pełnienia funkcji prorektora ds. współpracy i rozwoju, dodatkowo miałam trochę nadgodzin, ale wszystko zgodnie z literą prawa. Te sumy, o których ja słyszę są absurdalne i nierealne, w życiu takich pieniędzy nie widziałam i stanowczo dementuję. Jeżeli chodzi o łączenie grup, taka sytuacja nie miała miejsca, nie wyobrażam sobie. że ktoś łączy kilka grup i pobiera za to pieniądze.

Małgorzata Kołpa zamierza walczyć o swoje dobre imię na drodze sądowej.

Nie wyklucza, że wystartuje w wyborach na rektora.

Termin zgłaszania kandydatur upływa 6 marca o godz. 15.00. Nazwisko nowego rektora poznamy 31 marca.

 

Posłuchaj:
Małgorzata Kołpa
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN