Pomysł na inwestora?

04.07.2018

Tarnowski magistrat chce, aby na terenie dawnej Kapłanówki powstał biurowiec z przeznaczaniem dla usług biznesowych i technologicznych. Urzędnicy planują również, by w obiekcie swoje przedstawicielstwa miały tarnowskie firmy oraz banki.

Są – wizualizacja i poszukiwanie partnera, który byłby zainteresowany budową obiektu na byłym placu targowym.

Zdaniem mieszkańców Tarnowa, z którymi rozmawiał reporter RDN, może to być trudne, bo od wielu lat duże firmy raczej omijają miasto. – W Tarnowie jest mało perspektyw dla młodych ludzi. Nasze miasto leży pomiędzy Krakowem i Rzeszowem. Są to dwa duże tzw. huby dla inwestorów. Tarnów leży w cieniu tych dwóch miast. Dlatego ciężko będzie znaleźć tu firmy, które coś wybudują. Gdyby jakaś duża firma postawiła na Tarnów i wybudowała fabrykę, chętnych ludzi do pracy na pewno by nie brakowało. Dodatkowo to by dodało kopa Tarnowowi – komentują mieszkańcy.

Tarnowski magistrat od kilku lat prowadzi rozmowy na temat współpracy z inwestorami. Na razie nie mamy zainteresowanych budową biurowca – mówi wiceprezydent Piotr Augustyński. – Temat jest otwarty. Można go w różny sposób rozwiązać. Czy to przez partnerstwo publiczno-prywatne, czy też spółkę celową. My rozmawialiśmy w ministerstwie przedsiębiorczości i ministerstwie inwestycji. Mieliśmy też gościa z Agencji Rozwoju Przemysłu. Prezentujemy cały czas ten teren i staramy się aby partner prywatny czy też agencyjny zainwestował wspólnie z miastem – twierdzi wiceprezydent.

Blisko półtora hektarowa działka przy al. Matki Bożej Fatimskiej od kilku lat jest wykorzystywana jako parking.

Podobnie, w poprzedniej kadencji, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, władze zamierzały wybudować tam kompleks urzędowo-bankowy. Pomysł został skrytykowany i upadł.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Piotr Augustyński
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN