Jest pomysł jak przez szukanie autorytetów zniechęcić młodzież do dopalaczy i innych używek

16.10.2018

Jest też specjalny apel do rodziców. W Małopolsce trwa realizacja projektu – Bądźmy poszukiwaczami autorytetu. Rusza on także w regionie tarnowskim.

Organizatorami są Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Wspomagająca Wychowanie – Archezja.

Prezes Fundacji Tomasz Gubała w programie Puls Regionu zachęcał szkoły do reakcji na informację w tej sprawie, którą wszystkie placówki oświatowe otrzymały na pocztę elektroniczną.

– To początek udziału w projekcie – wyjaśnia. – Zaczynamy od ankiety elektronicznej, w której właśnie pytamy młodzież, jak rozumieją pojęcie autorytetu, w jaki sposób widzą swoją rolę w szukaniu autorytetów. Zachęcamy ich do udziału w konkursie, który nazywa się ‘przedstaw swojego mistrza’ – tłumaczy.

W następnej kolejności, od listopada, szkoły w regionie otrzymają specjalny pakiet edukacyjny – scenariusze lekcji, filmy instruktażowe oraz prezentacje.

Dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie Marta Mordarska uważa, że odciągnięcie młodych ludzi od uzależnień, także elektronicznych, jest możliwe, gdy rodzice postawią na jakość spędzania czasu z dziećmi. – Poszukajmy sposobu na bycie razem. Szukajmy różnych aktywnych form wypoczynku np. na świeżym powietrzu, połączonych też ze sferą duchową, z różnymi wydarzeniami kulturalnymi. Myślę, że ta oferta jest, tylko trzeba uważniej się po nią schylić i jeżeli będziemy potrafili to zrobić, to na pewno będzie to właściwy krok w kierunku poszukiwania autorytetu – tłumaczy.

Organizatorzy projektu Bądźmy poszukiwaczami autorytetu proponują, by temat omówić z rodzicami podczas wywiadówek.

Jest również plan szkolenia dla rad pedagogicznych. Patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN