Ponad 2 mln zł otrzymała gmina Żabno z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg [WIDEO]

23.04.2021

Za te pieniądze będzie modernizowany ponad kilometrowy odcinek ulicy Partyń w Łęgu Tarnowskim z całą infrastrukturą – poinformowała w programie Słowo za Słowo burmistrz miasta i gminy Żabno Marta Herduś.

– Ulica Partyń w Łęgu Tarnowskim łączy drogę wojewódzką i drogę powiatową ulicę Witosa, dzięki temu zyskała dofinansowanie. Przy tej ulicy mieści się przepompownia, przedszkole, będzie również żłobek, czyli wiele takich instytucji, które są wymagane żeby te punkty zdobyć. Druga ulica, ulica Andersa jest krótka, ale z bogatą infrastrukturą, gdzie trzeba było zrobić odwodnienia i mnóstwo innych instalacji. Mieszkańcy narzekali, że są podtapiani.

Gmina dziś podpisuje umowę na wykonanie modernizacji ulicy Andersa w Żabnie. Remonty tych ulic mają zakończyć się w tym roku.

Naprawy dróg doczekają się również mieszkańcy Siedliszowic i Otfinowa – dodaje Marta Herduś.

– W tym roku będzie w Otfinowie wykonywana ulica tzw. Do Klicha, już jest projektowana, prace zakończą się w tym roku. Będzie również projektowany pokaźny odcinek ulicy Cmentarnej, także zgłaszanej przez mieszkańców. To jest Otfinów. W Siedliszowicach wykonujemy plac parkingowy przy domu ludowym, w planach także tzw. ulica Do Wału, prace mają zakończyć się w tym roku.

Z ostatniej transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Żabno otrzymała 1 mln 100 tys. zł.

800 tys. zł przeznaczone zostanie na przebudowę drogi w Sieradzy. 300 tys. zł natomiast zasili termomodernizację czterech budynków szkolnych w Sieradzy, Odporyszowie, Gorzycach i Bobrownikach Wielkich.

Posłuchaj:
Marta Herduś
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN