Ponad 200 osób wzięło udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym [ZDJĘCIA]

20.09.2019

Ponad 200 osób wzięło udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Nowym Sączu. Młodzi ludzie, ale też osoby starsze wykrzyczeli postulaty w obranie m.in. czystego powietrza. Jak wyjaśnia jeden z organizatorów strajku Mikołaj Gumulski – ten protest to też sposób, żeby zawalczyć o zmiany w Nowym Sączu.

Jako Sądeczanie też mamy swoje lokalne postulaty, które zazębiają się z postulatami ogólnopolskimi, aby szkoła edukowała o klimacie, choćby przez takie rzeczy jak kosze do recyklingu. Chcemy wprowadzenia paneli fotowoltaicznych na budynkach należących do miasta, sądecki rower miejski, więcej ścieżek. Jak o to walczymy? W poniedziałek byliśmy na rozmowach z władzami miasta, które wstępnie wypowiedziały się pozytywnie o większości naszych postulatów. Niestety dzisiaj miasto się nie pojawiło.

Młodzież w geście solidarności ze strajkującymi na całym świecie utworzyła krąg wokół Dębu Wolności na sądeckich plantach. W Młodzieżowym Strajku Klimatycznym wzięło udział 65 miast w Polsce, a także 3 500 na świecie.

Posłuchaj:
Mikołaj Gumulski
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN