Ponad 300 interwencji strażaków przy usuwaniu skutków wichury

12.03.2019

Sądeccy strażacy wyjeżdżali 306 razy w ciągu ostatnich dwóch dni, by usuwać skutki silnego wiatru. Wichura, która przeszła nad Sądecczyzną w nocy z niedzieli na poniedziałek (11.03) uszkodziła 90 dachów na budynkach i połamała wiele drzew.

Strażacy podkreślają, że zniszczenia dotknęły każdą gminę powiatu nowosądeckiego.

– Najwięcej interwencji było w Nowym Sączu, oraz w gminach: Chełmiec, Podegrodzie, Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Korzenna i Stary Sącz. Najmniej pracy mieliśmy w okolicach Krynicy-Zdroju i Muszyny – tłumaczy Paweł Motyka, zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

– Pogoda już się ustabilizowała, jednak cały ten tydzień ma być wietrzny, chociaż podmuchy nie będą już takie silne. Trzeba zachować środki ostrożności i zabezpieczyć te elementy, które mogą stwarzać zagrożenie, żeby nie doszło do tragedii – dodaje.

Niebezpiecznie było między innymi w Leluchowie, gdzie złamane drzewo uszkodziło dach na zabytkowym kościele. Strażacy zabezpieczali też zerwany dach kaplicy w Woli Kurowskiej. Na szczęście mimo tak dużych strat materialnych, nikt nie został ranny.

Posłuchaj:
Paweł Motyka
Wydawca, fot. PSP Nowy Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN