Ponad 7 tysięcy osób wędrowało na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

25.08.2018

Ponad 7 tysięcy osób wzięło udział w XXXVI PPT na Jasną Górę. W parafiach diecezji tarnowskiej zorganizowano wyjazdy autokarowe, wiele osób przybyło także prywatnie aby powitać pielgrzymów. Dyrekcja pielgrzymki szacuje, że na dzisiejszej Mszy św. kończącej pielgrzymkę będzie ok. 10 tysięcy osób.

Najstarszy pielgrzym ma 85 lat i jest w grupie A, a w grupie B – 83 lata. Na Jasną Górę w tym roku szło aż 950 dzieci. Najmłodsze dziecko ma 5 miesięcy i pielgrzymowało w grupie B i 8,5 miesiąca w grupie A – mówi kierownik tras – ks. Roman Majoch. – Rodziny pokazują, że można dziecko zabrać na pielgrzymkę i można wspólnie uczestniczyć w tym rodzinnym pielgrzymowaniu. Teraz kiedy nasza diecezja przeżywa synod diecezjalny, kiedy zwraca uwagę na rodzinę – to jest ten szczególny czas, kiedy możemy cieszyć się obecnością rodzin z dziećmi – podkreśla ks. Majoch.

We wszystkich dotychczasowych pielgrzymkach tarnowskich uczestniczyło 7 osób, 25 razy pielgrzymowało na Jasną Górę 11 pątników.

W tegorocznej pielgrzymce wędrowało 187 księży, 9 neoprezbiterów, 12 diakonów oraz 69 kleryków. Sióstr zakonnych 37, a braci zakonnych 4.

Posłuchaj:
Ks. Roman Majoch
Wydawca, foto: Grzegorz Golec
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Popiela
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN