Ponad 700 tys. za złom z mostu w Ostrowie

12.01.2021

Zakończył się pierwszy etap prac. Rozebrana została istniejąca konstrukcja, a także przeniesiona kanalizacja gminy Wierzchosławice na tzw. tymczasową platformę.

Ze sprzedaży złomu ze starego mostu w Ostrowie powiat tarnowski otrzymał 710 tysięcy złotych.

Przeprawa została rozebrana, a z niej uzyskano ok. 700 ton stalowych elementów – mówi starosta tarnowski Roman Łucarz. – Zbieraliśmy tutaj oferty od wszystkich firm zajmujących się w naszym terenie skupem złomu, otrzymaliśmy bardzo dobrą cenę, bo prawie 1 zł za kilogram. Są to bardzo duże pieniądze. Jeszcze będziemy mieć złom z tej konstrukcji, która w tej chwili podtrzymuje kanalizację, to będzie jednak możliwe do pozyskania po przełożeniu na nowy most, który będziemy chcieli w tym roku już wykonać.

Ten rok będzie rokiem kluczowym, jeśli chodzi o budowę mostu w Ostrowie – dodaje starosta Łucarz.- Czekamy z niecierpliwością na informację z ministerstwa transportu lub od premiera odnośnie przyznanych środków na drugi etap remontu. Chcemy, żeby udzielono nam dotacji w wysokości 30 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Rozmawialiśmy z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, parlamentarzystami na temat pozyskania tych środków.

Na pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie powiat tarnowski dołożył 1 mln 300 tys. zł.

Przypomnijmy, 5 mln zł były to środki zewnętrzne, 4 mln z rezerwy ogólnej budżetu państwa, a 1 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego.

Drugi etap remontu będzie kosztował 37 mln zł., powiat dołoży ponad 7 mln zł.

Nowy most na Dunajcu w Ostrowie ma zostać oddany do użytku w tym roku.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN