Ponad dwadzieścia zdarzeń drogowych. Fatalna sytuacja w regionie

25.01.2021

Łącznie do godziny 18.00 policja w regionie zanotowała blisko dwadzieścia kolizji drogowych. Służby apelują o ostrożną jazdę, bo prognozy zapowiadają przez całą noc obfite opady śniegu.

Najwięcej zdarzeń drogowych zanotowali policjanci w Mielcu, gdzie przez dzień doszło do dziesięciu kolizji. Również dużo pracy mieli policjanci w Dębicy i Bochni. W Dębicy policja interweniowała aż siedem razy, a w Bochni mundurowi do zdarzeń drogowych wyjeżdżali sześć razy. Poważne utrudnienia występują zwłaszcza na drodze wojewódzkiej 965 na trasie Bochnia-Żegocina.

W regionie tarnowskim po południu do zdarzenia na ulicy Wyszyńskiego. Ruch wciąż odbywa się wahadłowo. Samochody mają też problem na drodze krajowej nr 73, gdzie tworzy się korek przed rondem w Lisiej Górze.

Dużo spokojniej jest w regionie brzeskim, gdzie nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

Jak informują policjanci dyżurni, wszystkie drogi są bardzo śliskie, a piaskarki nie nadążają odśnieżać zalegającego śniegu. Trudna sytuacja jest zwłaszcza na lokalnych drogach, które w większości są nieprzejezdne.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożną jazdę. Według prognoz pogodowych dopiero jutro nad ranem ma przestać padać śnieg.

Bartek Ziaja, fot, archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN