Poniedziałek pełen wypadków na sądeckich drogach [ZDJĘCIA]

07.06.2021

Nowy Sącz, Wielogłowy, Królowa Polska i na tym nie koniec – strażacy i policja mieli bardzo dużo pracy w poniedziałek (7.06) w związku z wypadkami i kolizjami. – Niestety dobra pogoda sprzyja takim sytuacjom – mówi Paweł Motyka zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Już rano strażacy dostali zgłoszenie o zderzeniu 3 aut na ul. Juranda w Nowym Sączu. – 1 osoba została zabrana do szpitala. Kolizja była też w Cieniawie, gdzie strażacy przez kilka godzin usuwali jej skutki. Ponadto w Wielogłowach zderzyły się 3 samochody. Nikt nie został zabrany do szpitala, ale były spore utrudnienia w ruchu – również w związku z wyciekami oleju, który trzeba było zasypywać sorbentem – mówił podczas rozmowy w Pulsie Regionu radia RDN Paweł Motyka.

Ponadto na ul. Majdan zderzyły się również 3 samochody, a kolizje były też w Ubiadzie oraz w Łabowej. – Do tego w Królowej Polskiej samochód osobowy wypadł z drogi. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale droga powiatowa Nowy Sącz – Florynka była początkowo zablokowana – wyjaśnia zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Natomiast w Naściszowej zastęp strażacki gasił pożar samochodu elektrycznego.

Straż pożarna apeluje o ostrożność. Dobra, słoneczna pogoda lubi rozpraszać kierowców, co sprzyja większą liczbą kolizji i wypadków drogowych.

Wypadek na ul. Juranda w Nowym Sączu. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

Posłuchaj:
Paweł Motyka w Pulsie Regionu
Krzysztof Niedzielan, fot. PSP Nowy Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN